niedziela, 30 czerwca 2013

Czarny sufit nie taki straszny, jak go malują. Pokój chłopaka.

Czarne ściany i sufit mile widziane.Dla tych, co by się chcieli od razu przestraszyć, mam ładny pokój z czarnymi ścianami, który polecam każdemu nastolatkowi. Niebanalnie, chłopięco i bez zadęcia. Zobaczcie.


Niezły miks.

Nic na to nie poradzę, podoba mi się ten pokój. Chyba przede wszystkim dlatego, że nie jest szablonowy, a meble... No właśnie, gdzie są meble, ja się pytam? Ee tam.
Zacznijmy od tego, że ten projekt świetnie odpowiada na potrzeby nastolatka, nie łamiąc zarazem rodzicom serca, że "syn ma brzydko w pokoju".


 Pierwsze, co zwraca uwagę, to farba tablicowa na ścianach i suficie. Mimo, że jest tak dużo czarnych powierzchni, wygląda to dobrze, bo również na ścianach, suficie i podłodze, znalazła się rama z drewnianych listewek w różnych kolorach. To taki motyw przewodni tego wnętrza.

 

Syn ma ładnie w pokoju.
Ilu rodziców nastolatka może tak powiedzieć? :)

A oprócz tego, że ładnie, to ma też:

Łóżko, które jest po prostu materacem ubranym w pościel, zagłówek jest przymocowany do drewnianej ramy okalającej strefę snu i wypoczynku.

Gołe żarówki (mamo, po co mi żyrandol) ale to nie są takie zwykłe żarówki, tylko designerskie :)

Coś w rodzaju biurka, czyli blat z mnóstwem gniazdek schowanych pod spodem.

Super wygodny fotel, którego kształt i szarość doskonale wpisują się w to wnętrze

Ukrytą za zasłoną garderobę, miejsce na wieszaki, torbę podróżną i plecak.

Czarne ściany, sufit i podłogę. Czyli młody zadowolony, a przy tym nie jest ciemno i ponuro.

Dosłownie pokój młodzieżowy dla chłopaka - na medal! 


Karaluchy pod poduchy.


A jak się młodemu człowiekowi pościel znudzi, to też nie będzie najgorzej, bo materac ma deseń w paski a obok stoi pasujący puf. No i te zgrzebne zasłony, eko - oddalone od drzwi balkonowych, tak aby nie przypominały tradycyjnych firaneczek...  To zamknięcie kompozycji stworzonej przez drewnianą ramę biegnącą od podłogi i ściany aż po sufit. No i można je zaciągnąć nie wstając z łóżka. Dobry patent.Do czego to doszło - wszystko mi się w tym pokoju podoba. Młodzieżowy super pokój.
A Wam, jak się podoba?
Projektanci tego pokoju i jego zdjęcia na www.sopadedos.com
a także www.decopeques.com

3 komentarze: