poniedziałek, 30 września 2013

Kolor lawendowy w pokoju dziewczęcym. 5 przykładów z czym łączyć.


Wiele osób chce uniknąć różu w pokoju dziewczynki, idąc w stronę bardziej wyszukanej kolorystyki, równie bliskiej dziewczęcości i kobiecości.


Część osób urządzająca pokój dziewczęcy, sypialnię, jadalnię i inne pomieszczenia w domu, decyduje się na kolor fioletowy i jego odcienie.
Z czym łączyć ten kolor przeczytacie w dzisiejszym poście pełnym przykładowych zestawień kolorów.

1. Fiolet i wanilia

Najprostsze i najpewniejsze połączenie to fiolet i kolor kremowy. Może być lekko wpadający w żółty odcień, lub bardziej zimny, mleczny, prawie biały. Idąc dalej, w pokojach dzieci może pojawić się także zestawienie z kolorem żółtym. 
Fiolet i żółć to barwy dopełniające, znajdujące się po przeciwnych stronach środka koła barw. Barwy dopełniające zmieszane dają neutralną szarość, dlatego po zmieszaniu fioletu z żółcią powstanie kolor szary.

2. Fiolet i zieleń

Fiolet doskonale współgra z zielenią, ale to dość wymagające połączenie.Jeśli ściany są zielone, fioletowe niech będą tylko dodatki i na odwrót. Można użyć zamiast zieleni koloru limonki, szczególnie w pokoju nastolatki będzie to ładne, energetyczne i modne połączenie.
Ciekawe, że dobrze wygląda połączenie fioletu z granatem, ale to dość oczywiste, ponieważ fiolet jest barwą pochodną i powstaje po zmieszaniu farby czerwonej z niebieską.
3. Ton w ton.

Od pudrowego różu po jasne i ciemne odcienie fioletu. Barwa lawendowa, fiołkowa, wrzosowa, najbardziej intuicyjne połączenie bazujące na łączeniu tego samego koloru, ale o różnym nasyceniu..  

 

 
Paleta kolorystyczna uzyskana z jednej barwy ale o różnym stopniu nasycenia, to gama monochromatyczna.


4. Klasyk wnętrzarski.

Do klasyki w projektowaniu wnętrz należy połączenie fioletu z szarością, lub srebrem. Jako dodatek do tych dwóch barw, możemy użyć naturalny kolor drewna, czyli beż lub brąz.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Jak tu się nie zamotać?

Niekonwencjonalnym połączeniem jest kolor fioletowy z koralowym i turkusowym.
Przy odrobinie szczęścia wnętrze w takim kolorze może być bardzo udane.


Natomiast jeśli prześladuje Was pech, albo wstaliście lewą nogą, lepiej w tym dniu nie zaczynajcie aranżować wnętrza w tym właśnie połączeniu kolorów.
Koralowy z fioletowym łączymy tylko w wyżu wszystkich trzech biorytmów i pod wpływem silnej weny twórczej:)


 
Zdjęcia użyte w tym poście pochodzą z Pinterest
Palety kolorów pochodzą z Seeds


5 komentarzy:

 1. Bardzo fajne zestawienia kolorów. To potwierdza tylko teorię, że kolory można łączyć (prawie) do woli, byle z wyczuciem.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Jeśli się ma wyczucie :)
   Jeśli się nie ma, lepiej postawić na pewniaki, czyli znaleźć coś, na czym można się dokładnie wzorować. Mam nadzieję, ze pokazane tutaj palety mogą pomóc. Dziękuję za komentarz, pozdrawiam!

   Usuń
 2. Tego szukałam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomocny post☺jestem na trudnym etapie wyboru kolorów ścian w całym domu😕

  OdpowiedzUsuń