środa, 10 lipca 2013

Japan style od niemowlaka do przedszkolaka.
Jeśli jesteś fanem origami, to z miejsca opatulisz dziecko w ten oryginalny gadżeciarski kocyk.Możesz nim również oryginalnie ozdobić wnętrza domu, lub pokój dziecięcy. 

Kocyk, śpiwór lub maskotka. Każdy zobaczy co innego. Sprawdźcie.
 Jego struktura podobna jest do patchworku, a linie szycia biegną jak zagięcia w technice składania origami.Projekt opatentowany, autorką jest kopenhaska architektka Michaela Weisskirchner-Barfod z Fabelab..
Michaela wpadła na pomysł takiego kocyka, będąc młodą mamą, której zwoje mózgowe powoli prostowały się przy opiece nad dziećmi. Postanowiła nie dopuścić, aby jej wrodzona pomysłowość gdzieś się zapodziała i zaczęła wymyślać gadżety dla dzieci.Koc wielofunkcyjny to brzydka nazwa.  

Ale oddaje z grubsza to, co zaprojektowała Michaela.
Dla dziecka to gotowy materiał do zabawy.
Wystarczy odpowiednio związać troczki i już mamy żurawia origami.
Dla niemowlaczka nada się doskonale śpiworek, jaki tworzy się z tego kocyka. Dodatkowo można go z powodzeniem użyć jako maty do zabawy.Dla przedszkolaka kocyk posłuży jako ciepły i designerski dodatek do snu, albo zabawka - przytulanka.

  


 

Dla siostrzyczki i braciszka.

Ostatnio pisalam o Czesiociuchu , marce odzieżowej Mozila i Zielińskiej dla dzieci i zmieniłam zdanie o ciuchach unseks. Dzisiaj nadszedł czas na kocyk origami, który także nadaje się dla dzieci obojga płci. 
Są dwie wersje kolorystyczne do wyboru - bardziej stonowana i nieco ciemniejsza. Obie uniseks.
Dodatkowo dzięki odpowiedniemu prowadzeniu szwów i plam kolorystycznych, wyobraźnia dziecka, a także rodzica :)  i ciekawa stylistyka kocyka będą się uzupełniać.

Mnie podoba się ten wariant z poniższego zdjęcia - żuraw jeszcze się trzyma, mimo ze kocyk już rozścielony. Można pofrunąć wysoko do gwiazd!
A tak na marginesie, czy wiedzieliście, że origami pochodzi z Chin?
"Origami (jap. 折り紙, origami) – sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską."
kocyk origami    /   origami definicja i geneza Wikipedia

3 komentarze:

  1. a gdzie to kupić?

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego, co widzę na ich stronie, nie mają jeszcze przedstawiciela w Polsce. Pozostaje: http://fabelab.bigcartel.com/ pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń