poniedziałek, 25 marca 2013

Jazda bez trzymanki, na sprzęcie dla ciężarnych mam.


Każda ciężarna mama wie, że dobrze jest ćwiczyć na Body Ball, czyli piłce do jogi.

Jeśli jesteś w ciąży, to uwierz mi, masz teraz sporo wolnego czasu, w porównaniu z tym, co nadejdzie później.


Ukochane maleństwo lub maleństwa zjedzą, strawią i wydalą każde pięć minut, które chciałabyś przeznaczyć na cokolwiek innego, niż one same.
Zobaczcie, co ciekawego robią inne mamy, kiedy czekają na poród.

Naturalnie mamy wiją gniazdko, urządzają kącik dla maluszka, szykują wyprawkę, kupują łóżeczko, mebelki do pokoju dziecka. Pościel, materacyk, wanienka i kosmetyki dla noworodka, to oprócz urządzenia pokoju dla dziecka, główne tematy spędzające sen z powiek przyszłej mamy.

 

Jedne mamy ćwiczą, a inne chciałyby, ale ...

Miłośniczki szydełkowania lub robienia na drutach, mogą jeszcze przed porodem wykonać piłkę, która upiększy pokój maluszka. Wygląda to świetnie, dalej można ćwiczyć, a godziny i dni do rozwiązania upłyną dużo szybciej. Rękodzieło jest na topie i pewnie nie raz będę pokazywać Wam cudeńka DIY do pokoi dziecięcych.

Tak wiem, aby szydełkować coś tak dużego, trzeba mieć nierówno pod sufitem. 

Całkiem niedawno pokazywałam Wam dzieła pewnej artystki, która wyszydełkowała cały plac zabaw dla dzieci, i to nie jeden! To pokazuje, że może nie trzeba być szaloną, tylko uzdolnioną i zdeterminowaną, aby szydełkować w skali makro. Zobaczcie TUTAJ.

 

Sposób na wesołe urozmaicenie wnętrza domu, a szczególnie pokoju dziecka. 

Jak wyglądają w pokoju chłopca lub dziewczynki szydełkowe i włóczkowe siedziska, którym trudno się oprzeć, pokazywałam w poście o pokoju z motywem żyrafy, oraz w poście o moherowych beretach i pufach.
Będąc w ciąży ćwiczyłam z piłką. Po urodzeniu drugiego dziecka, piłkę przegryzł pies i został z niej już tylko flak.
A mogło być tak pięknie...Ćwiczenia dla ciężarnych mam, przy użyciu body ball znajdziecie wszędzie, tutaj filmy, które wykonuje przyszła mama.

Nie umiesz szydełkować?

Zacznij od czegoś malutkiego, jak ta skrzydlata świnka.
Ozdobi pokój dziecka, a Ty będziesz dumna ze swojego rękodzieła, czy jak kto woli DIY. A jeśli nie masz zacięcia, poproś prababcię, może wydzierga. :) Pod spodem link do samouczka, jak zrobić skrzydlatą świnkę.

 szydełkowe piłki do jogi  / szydełkowa piłka black&white  /  szydełkowe piłki i napis think, też szydełkowy  jeszcze jedna piłka  /  samouczek jak zrobić skrzydlatą świnkę  /  i jeszcze jedna piłka  /  ćwiczenia dla ciężarnych mam z body ball drzewo szydełkowe  /

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz