czwartek, 28 marca 2013

Vintage dla dzieci. Wnętrza nadgryzione.

Czy Vintage to dobry sposób, aby starym rzeczom darować nowe życie?

Być może, ale jest jeszcze inny powód, oprócz sentymentu, dla którego trzymamy starocie.
Prezentują się po prostu pięknie, w zestawieniu z nowszymi rzeczami, lub nawet ultra nowoczesnymi wnętrzami. 

  

Najładniej jest takim przedmiotom w stylowych pokoikach z duszą. Przygotowałam dzisiaj dla Was parę zdjęć pokoi dziecięcych, w których króluje vintage, zobaczcie, co to za styl!Stare krzesła to skarb. Szczególnie te, które się ładnie zestarzały i mogą nadać pokojowi dziecięcemu trochę koloru i charakteru. Są niewielkie, łatwo je ze sobą zabrać i są zawsze potrzebne. Dlatego przetrwały i posłużą jeszcze naszym dzieciom.

Krzesełko dla dzieci i tak w końcu zostanie pokryte ciastoliną
i porysowane pisakami. 

Być może stare krzesełko zniesie to dzielniej niż nowe.Szafa z duszą

Chyba każdy ma gdzieś zapodziane krzesło po babci, trudniej z szafą. W pokoju dziecięcym, zwłaszcza dziewczęcym, przydaje się pojemna szafa. Staroć z duszą, wielokrotnie przemalowywany, zdobi jasne wnętrze. Do tego metalowy klosz, oraz podniszczony dywanik.


Kolor pokoju dziecka może być tworzony nie tylko przez ściany. Tutaj szafa vintage pełni rolę płaszczyzny mocnego koloru. Pokój młodzieżowy polubi tego typu akcenty. Wszak stara szafa może skrywać niejedną tajemnicę, a to uwielbiają nastolatki.

 Alternatywa dla Barbie

Część rodziców chce dać dziecku inny typ wzorca, niż długonoga Barbie. Szmaciane laleczki vintage, lale w stylu Tilda i retro domki dla lalek to próba powrotu do czasów, kiedy o plastikowych lalach jeszcze nie słyszano.


Czy taki powrót do przeszłości ma szansę na powodzenie? Szczerze wątpię, choć na pewno warto próbować. Na zdjęciach pokoi dziecięcych wygląda to wprost fantastycznie. Jasny pokój, białe łóżko vintage, prześliczny domek, szmaciane laleczki i ten szydełkowy dywan. Nic dodać, nic ująć.


Co to jest Vintage? 

Vintage to klimat, który tworzymy we wnętrzu za pomocą starych mebli lub dodatków.

Niektórzy mówią, że to łączenie starego z nowym, współgranie przeciwieństw. Czy wobec tego pokój cały w starociach jest Vintage, czy tylko staromodny? Kto zgadnie?

W modzie mówi się, że vintage to ubrania i rzeczy mające ponad 20 lat. Do pokoju dziecięcego jednak niechętnie wstawilibyśmy gierkowską meblościankę, a z pewnością miałaby już wymagane lata.
Czyli nie metryka mebla jest ważna, tylko jego wygląd i to, co może zdziałać w pokoju dziecięcym, czy młodzieżowym.
Do wnętrz w stylu Vintage wybierzcie meble dobrej jakości, nie będące dziełem masowej produkcji. Najlepiej stare, a jeszcze lepiej takie, które były w Waszej rodzinie przez lata. Można powiedzieć True Vintage , czyli Prawdziwy Wintydż. :)

Hej, dziewczynko, spójrz na misia... czyli vintage dla dzieci.

Trochę zmięty miś na krzesełku, które widziało niejedno. Bajka.
Vintage dla dzieci istnieje nie tylko w formie mebelków. Zabawki vintage, czy jak kto woli retro, są niesłychanym rarytasem, przynajmniej w polskich domach. Dlatego, na potrzeby wszystkich małych i dużych miłośników tego stylu, produkowane są zabawki i przedmioty stylizowane na stare, lub czerpiące ze starych wzorów.

P.S.


A jeśli chodzi o Barbie, to skoro została zaprojektowana w 1958 roku, pewnie istnieją jej egzemplarze vintage...Ale to dobry temat na któryś z przyszłych postów.
 

2 komentarze: