piątek, 29 marca 2013

Siedem łatwych sposobów na pisanki z małymi dziećmi

Pisanki i małe dzieci. To nie musi być katastrofa!

Bądźmy optymistami, zawsze znajdzie się kilka łatwych sposobów na pomalowanie pisanek przez małe dzieci.


A kiedy już je pomalują, możecie włożyć je do tego koszyczka, który też zrobicie sami, drukując w domu wzór koszyczka do samodzielnego składania. Wydrukować, wyciąć i skleić. Pdf do ściągnięcia TUTAJ, za darmo.
A teraz zobaczcie siedem prostych sposobów na robienie pisanek z małymi dziećmi.


Sposób pierwszy, najprostszy.


Włożenie jajek do barwnika to wyzwanie dla dzieci i góra stłuczonych jajek. Okazuje się, że zwykła trzepaczka załatwia sprawę. Czy może być prostszy sposób na malowanie pisanek? Zobaczcie inne, równie łatwe sposoby, jak przygotować pisanki z małymi dziećmi.

Sposób drugi. Rzutem na taśmę.

Proste i niezawodne DIY. Przygotujcie taśmę izolacyjną, farbki i jajko. Najpierw taśmą oklejamy jajo, zostawiając trochę wolnego miejsca. Potem dzieciaki malują ile wlezie. Odstawiamy do wyschnięcia i gotowe.
Można po wyschnięciu okleić jajko drugi raz i pomalować innym kolorem.

 

Sposób trzeci. Wata piegowata.

Aby uzyskać takie pastelowa jajeczka we współpracy z maluchem, przygotuj watę, barwniki i jajko. Rozłóż watę, nałóż krople barwnika, lub farbki obok siebie w formie różnokolorowych kropek, zawiń jajkow watę, pocieraj i delikatnie odwiń. Otrzymasz mgiełkę nieregularnych plam, roztartych watką. Dzieciaki zadowolone, a efekt murowany.
TUTAJ króciutki filmik jak krok po kroku pomalować pisankę w ten sposób.


Sposób czwarty. No i masz; tatuaż!

Tymczasowe tatuaże, jajka, odrobina wody. Efekt lepszy niż przy użyciu naklejek, zwłaszcza, jeśli mamy na jajkach jasne skorupki. Sposób piąty. Nie wszystko złoto, co się świeci.

Klej, sypki brokat i ... jedziemy! Najpierw nakładamy klej, a potem zanurzamy w brokacie, obsypujemy brokatem, lub nakładamy go delikatnie pędzlem.Można użyć także taśmy dwustronnej.
Sposób szósty. Biedroneczko, leć do nieba!

Czarny pisak, czerwony pisak, lub farbka i mamy biedroneczki, jak się patrzy. Ładne i łatwe!

 

Sposób siódmy. Kolorowe to i ovo.

Jajka, cienka bibułka, nożyczki i odrobina wody. Rodzice tną bibułkę na kawałeczki, a dzieciaki moczą wybrany kawałek w wodzie i na wodę przyklejają go na jajko. Po wyschnięciu można pozostawić bibułkę, lub ściągnąć, wtedy uzyskamy pastelowy i rozmyty wzór, dokładnie jak TUTAJ.
 


A jeśli macie naprawdę małego dzidziusia i chcecie, aby sam malował pisanki...

Kiedy moje maluchy były jeszcze naprawdę małe, dawałam im farbę do malowania palcami i jajka, przypinałam do fotelika i ubierałam śliniaki z rękawkami. Jajka były pomalowane, dzieci szczęśliwe, a ja zachwycona.

Ten wariant sprawdza się nawet z kilkumiesięcznym dzieckiem.
Jedyne, na co trzeba uważać, to żeby wszystkie kolory nie połączyły się w jedną szarość. Im więcej kolorów mieszają małe rączki, tym bardziej szarobure będzie jajo.Najlepiej dać dwa jasne kolory, niech dzidziuś maluje rączkami, a po wyschnięciu z pomocą mamusi lub tatusia robi kropeczki paluszkiem.
A jak Wasze dzieci w tym roku pomalują pisanki?jajko i trzepaczka  / pisanki pastelowe w koszyczku  /  pisanki na sposób drugi  /  pisanki na sposób trzecipisanki na sposób czwarty  /  pisanki na sposób piąty  /  pisanki na sposób szósty  /  pisanki na sposób siódmy  /  koszyczek, wydruk do ściągnięcia za darmo  /  maluszek maluje pisankę palcami 

1 komentarz:

  1. Widzę tu fajną stronkę i ciekawe rady:)
    Pozdrawiam cieplutko :)))

    OdpowiedzUsuń