poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Ahoj! Piracki pokój dla noworodka.


Tematyka piracka, to morze inspiracji!

Zwykle urządza się tematyczne pokoje dla przedszkolaka, lub ucznia, kiedy uwidaczniają się zainteresowania.Dzisiaj pokażę pokoje dla noworodków, o tematyce pirackiej
A na koniec tekst piosenki tytułowej "Jake i Piraci z Nibylandii" - dla koneserów, rzecz jasna. Ahoj!Pracuj jak kapitan, baw się jak pirat.

Granatowo - biała kolorystyka, dość surowo i spokojnie, ciemne, drewniane meble, jak na szanującym się statku i już mamy odpowiedni klimacik. Rodzice zadbali o najmniejsze drobiazgi - mobil z żaglami nad łóżeczko synka, przewijak z żaglóweczkami, a gałki mebli z wizerunkiem żaglowca. Beż plus biel i czerwone akcenty. Mapa na ścianie, jeśli jest fajna, pomaga. Pokój podróżnika, z pirackim akcentem, w stonowanej, niekrzykliwej aranżacji pokoju chłopczyka, uzupełnionej o czerwone dodatki. Miło.


Oryginalny mobil DIY. Piracki, nadaje się również dla małej piratki.


Skarb z pirackiej wyspy.

Pled z wyraźnym wzorem sieci, dukaty, skrzynia i mały, ale jakże cenny skarb. Sesja zdjęciowa malutkiego chłopczyka. Pasuje mu ta czerwona czapeczka :)
 


 

 

Jake i piraci z Nibylandii. Piosenka tytułowa.

 

Do napisania tego posta zainspirował mnie mój synek, który koniecznie chce śpiewać pirackie piosenki, najlepiej te z bajki. Nigdzie nie znalazłam tego tekstu, więc spisałam sama. Może komuś się przyda, aby śpiewać z małymi piratami. :)


Kryjówkę mieli pośród mórz,
U Nibylandii wrót.
Hej, hej – Hej, hej! O.K. - O.K.!
A z pyszna miał się nie raz już,
Kapitan Hak, ich wróg.
Hej, hej – Hej, hej! O.K. - O.K.!

Wyruszać czas i żagle czas stawiać! 
Raz po raz piratów słychać pieśń 
Choć i ty, tu cię czeka zabawa, 
Tak jak my piracki okrzyk wznieś!

Jake: Ahoj!
Iza: Ahoj!
Fajtuś: Ahoj!
Czachuś: Ahoj!

Uuuuuaaaaaa!

Ahoj! Jake i piraci z Nibylandii,
Dzielna ta załoga, na morzu wiedzie prym.
Ahoj! To Jake i piraci z Nibylandii,
Płyniemy za horyzont, ty także z nami płyń!
Hej, hej! O.K.!
2 komentarze:

 1. Jake i piraci z Nibylandii,
  Dzielna ta załoga, na morzu wiedzie prym.
  lalala
  Moje dzieciaki uwielbiają tą bajkę. To chyba najdłuższy okres fascynacji bajką, wcześniej przez chwilkę były auta i toystory.
  Na bal karnawałowy maluchy przebrały się za piratów. Spośród stosu kolorowanek zawsze wybiorą piracka. W przyszłości chcą zostać piratami :-)
  Właśnie kończymy remont ich pokoju, oczywiście pirackiego. Niestety w Polsce jest mało rzeczy z naszym bohaterem. Mamy już lampkę nocną Philipsa, i udało nam się na allegro kupić pościel. Po za tym nic :-(

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie, jak zrobić na ścianie taką mapę? Bardzo chciałabym zrobić coś takiego u synka ale sama nie namaluję:)

  OdpowiedzUsuń