wtorek, 21 maja 2013

Zdolne dzieci. Pasja i praca od najmłodszych lat.

Dzieci za obiektywem.

Czasami prezentuję ciekawe sesje zdjęciowe z dziećmi w roli głównej.
Tym razem pokażę Wam jakie fotografie potrafią robić dzieci. Powyższa fotka była robiona przez 15 letniego chłopaka. To wspaniałe, że zdjęcia, których autorami są dzieci, nie różnią się wcale od dzieł dorosłych i znanych fotografów. Oceńcie sami!

Babko, babko, udaj się!Wnuk sfotografował babcię - dojrzała, pięknie zakomponowana i oświetlona scena  - chłopiec poniżej 10 roku życia - Tirza Lukacs, Węgry.

Skąd się bierze talent?

Wszystkie zdjęcia z dzisiejszego posta, to zwycięskie, lub wyróżnione fotki uczestników konkursu magazynu Digital Camera na najmłodszego fotografa roku - The Digital Camera Young Photographer of the Year competition.


Powyższe zdjęcie ubogich dzieci zrobił Nathan Brown, chłopiec podczas robienia zdjęcia miał poniżej 10 lat.

Czy to aparat fotograficzny tatusia?

Dziewięcioletnia dziewczynka w kaloszach i czapeczce fotografuje życie ptaków, korzystając zapewne ze sprzętu taty...


Jest to młody talent, Finka, 9-letnia Liina Heikkinen która oczarowuje jury zdjęciem sójek w trakcie kłótni.

Sójki w trakcie bójki. 

Konkurs ten jest jednym z największych na świecie tego typu wydarzeń, start jest nieodpłatny, udział może wziąć każdy dzieciak. W trzech kategoriach wiekowych - poniżej 10 lat, od 11 do 14 lat i od 15 do 17 lat. Efekty wspaniałe!


Poniższe zdjęcie w wieku 15 lat wykonał Samuel Fisch, Stany Zjednoczone.A Wam, jak się podobają zdjęcia robione ręką dzieci?
2 komentarze:

  1. Nieźle! Pytanie na ile swiadomie robione są te zdjęcia, chociaż raczej nie wyglądają na przypadkowe...

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieci mają fantastyczną intuicję, którą później przysłaniają wątpliwości i zbyt długie zastanawieniee się by właściwie wszystko dobrać i skomponować zgodnie z posiadaną wiedzą.

    OdpowiedzUsuń