czwartek, 20 czerwca 2013

Co Czesław Mozil ma wspólnego z dziećmi?

Na razie nie ma dzieci, ale...

Czesław Mozil dał się poznać jako zdolny muzyk formacji Tesco Value i zespołu Czesław Śpiewa i juror programu X Factor.Wcześniej niszowy, teraz mocno rozpoznawalny i powszechnie lubiany - wieczny chłopiec - postanowił wspólnie ze stylistką i projektantką Dorotą Zielińską (stylizowała go na jurorskie występy) stworzyć nową markę ubrań dla dzieci. Przyznaję, szczęka mi opadła. Zobaczcie sami.


 

Dla chłopca i dziewczynki. 

Ubranka marki Czesiociuch, są pomyślane jako uniseks, czyli może je założyć zarówno siostrzyczka, jak i brat. Do tej pory omijałam ciuchy uniseks, kojarzyły mi się z czymś po prostu nijakim. Teraz zmieniam zdanie.


 Zobaczcie, to działa - te same zestawy ubrań równie dobrze prezentują się na chłopcu jak i dziewczynce.
Kolory i wzory nie są infantylne,  przypominają zestawy "dorosłych" ubrań, mają podkreślać indywidualizm małych ludzi. Alternatywa zwłaszcza dla rodziców dziewczynek, zmęczonych polukrowanymi strojami z pałacowych komnat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dizajnerskie fasony, polska produkcja i projektanci.


Frak dresowy z kapturem. Dla dziecka. Czy ktoś z Was widział coś podobnego?
Ta jedna rzecz mówi o tym, że będzie się działo. Fantastyczny pomysł. A jak wygląda!


Materiał zaprojektowany przez polskiego designera - Mateusza Paję.
Na stronie pojawiają się też T-shirty ozdobione przez ilustratorkę Sonię Hensler, oraz spodenki z materiału zaprojektowanego przez Kasię Bogucką, polską designerkę tworzącą dla dzieci.
Wszystko uszyte w Łodzi z polskich materiałów.

 Streetowe spodnie!

Coś dla chłopaków, którzy chcieli biegać w leginsach, ale mama im nie pozwalała, ze względu na obciach.
Teraz nie ma wstydu, są spodenki w sam raz dla młodych facetów w rajtuzach.
Naturalnie, jak już wspominałam, te spodenki może założyć także dziewczynka.
Ale dla dziewczynek jest sporo propozycji, więc ich mamy nie narzekają. Inaczej z chłopcami. Słabo mi się robi na myśl o kolejnych nierozciągliwych jeansach, w które mam wtłoczyć dwulatka. 

 A w Czesiociuchu są spodenki mega modne i wygodne.
 
Jak widać, są i pumpy - wygoda i moda w jednym...

Trudne tematy i zespół Downa.

Na początku nie wiedziałam o co może chodzić twórcom marki Czesiociuch, kiedy mówią, że produkty Czesiociucha mają nie stronić od trudnych tematów.
O jakie trudne tematy chodzi?

W sesji wiosennej CZESIOCIUCHa uczestniczyły dzieci z zespołem Downa. Świetnie, nie wiem, czy jest wiele marek odzieżowych, które w ten sposób chcą mówić o trudnych tematach. Udział tych dzieci zwraca uwagę innych rodziców na to, że te dzieci są takie same. To bardzo fajnie, że Czesław Mozil i Dorota Zielińska umieją stworzyć oprócz ciuchów coś nietuzinkowego i uniwersalnego, bo przecież każde dziecko jest wspaniałe, niezależnie od tego, czy jest zdrowe, czy nie.A Wam, jak się podoba?

4 komentarze:

 1. Świetne :) I pomysł, i wykonanie. Marzy mi się ten frak dresowy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ciuchy, a akcja z wystąpieniem niepełnosprawnych dzieci skradła moje serce. Świetnie!
  Pozdrawiam ciepło
  basiaszmydt.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę widać iskrę bożą w tych ciuchach, są po prostu świetnie zaprojektowane. Brawo dla p.Doroty Zielińskiej, bo podejrzewam, że Czesław to twarz marki, a ona to pomysły i projekty. Brawo!

  OdpowiedzUsuń