poniedziałek, 22 grudnia 2014

Święta pod kloszem. Miniaturowe świąteczne dekoracje.
Na Święta Bożego Narodzenia proponuję na chwilę wyjąć dzieci spod klosza.
Będzie można wtedy zrobić Świąteczny stroik i zachwycić wszystkich gości.


Dzisiaj ciekawe zastosowanie dla szklanego klosza, może nawet lepsze niż ukrywanie pod nim dzieci. Sami zobaczcie.

Święta w miniaturze.

Ostatnio widać bardzo wyraźnie powrót do dekoracji wyeksponowanych w szklanych naczyniach, na paterach, a już zwłaszcza hitem są dekoracje pod kloszami.


Taka dekoracja wygląda oryginalnie i pięknie. Dzięki kloszowi wnętrze dekoracji się nie kurzy, nic się stamtąd nie wysypuje, co jest atutem nie lada, zwłaszcza dla perfekcyjnej pani domu.


Po francusku:  La Cloche

Klosz podkreśla świąteczny nastrój, a dodatkowo sprawia wrażenie, że zamknięta w nim scena została zatrzymana na zawsze. Dzieci uwielbiają tego typu aranżacje, jest to rodzaj magii, którą się pamięta, obok zapachu ciasta, miodu i pierniczków. Naturalnie dzieci polecam mieć na oku, dlatego takie dekoracje sprawdzą się najlepiej w salonie, czy jadalni.

Po angielsku: The Bell Jar

Do takich dekoracji używane są szklane pojemniki kuchenne, klosze na paterach do ciasta a także duże wazony, jeśli nie posiadamy w domu żadnego klosza. Niektórzy dekorują ładne słoje, a ci z zacięciem miniaturzystów nawet kieliszki.
Do środka możemy włożyć bombki, miniaturowe choinki i domki, figurki aniołków lub Świętej Rodziny, światełka ledowe, korale, pierniczki, oraz gałązki ostrokrzewu na przykład.


White Christmas?

Co ze śniegiem? Śnieg raz jest a raz go nie ma, co wiemy nie od dzisiaj chodząc na pasterkę po kałużach i w deszczu. W dekoracjach pod kloszami pogoda jest bardziej stabilna, co skutkuje pięknym, białym i puszystym śnieżkiem na każdej choince. 
Śnieg zastępujemy solą, układamy kompozycję i możemy się cieszyć śnieżną zimą zamkniętą pod kloszem.


Zrób to sam.

W Święta nikt nie chce być sam, znam jednak przypadki, gdy ktoś chce zrobić coś samemu, inaczej mówiąc własnymi rękami, jak Adam Słodowy co najmniej.
Poniżej samouczek, jak zamknąć śnieg w słoiku i jeszcze zrobić z tego miły prezent pod choinkę. 

Białych Świąt Bożego Narodzenia!


4 komentarze:

  1. Dziękuję za inspiracje, co prawda dopiero jesien się zaczyna, ale święta niebawem... a ja mam trochę pustych szklanych pojemników po świeczkach- zrobię w nich dekoracje, pozycze od syna mini autka.. i drzewka..

    OdpowiedzUsuń