piątek, 17 maja 2013

Fototapeta w pokoju dziecięcym. Hit czy kicz?

Fototapeta może kojarzyć się z koszmarnym kiczem. 

Jednak obecnie można znaleźć całkiem fajne fototapety i bez wstydu zaprezentować je na ścianie w salonie.

Ale fototapeta w pokoju dziecięcym? Czy to pasuje i czy to jest modne? Zobaczcie sami pokój chłopca z niebanalną fototapetą.

Portret pradziadka. 

 Przyznam, że nie mogę się napatrzeć na ten pokój. Jest to pokój małego chłopca, ale z powodzeniem może stać się pokojem nastolatka. Pełno tu nostalgicznych akcentów, rzeczy przetworzonych ze starych, oraz DIY. Głównym elementem, przyciągającym uwagę, jest fototapeta, zrobiona ze starego zdjęcia pradziadka i jego braci. To stare rodzinne zdjęcie znakomicie pasuje do pokoju chłopca i tworzy nić łączącą pokolenia. Czerń i biel fotografii, stanowi kapitalne tło dla innych przedmiotów, oraz sprawia, że pokój jest naprawdę niebanalny i zapada w pamięć.


 Recykling, mały człowiek i morze.

Domek - łóżko, jest zbudowany z części starych okiennic, jakie kiedyś były w tym domu. Dom przeszedł remont, a okiennice zawędrowały do pokoju dziecka. Akcent vintage w świetnym wydaniu - odrapana farba i kolory nie do podrobienia. Na domku napis OCEAN.

 Elementów przetworzonych jest w tym pokoju jeszcze kilka, jak chociażby abażur, wykonany ze starych wełnianych koców, a szafa, szafki i długa ławka stojąca przy ścianie zostały znalezione na pchlim targu. Czerwone okrągłe dywaniki z Ikei, to dodatkowy akcent koloru, współgrający z białą podłogą i granatową ścianą.


Jelonek i krasnalek w jednym stali domu.

Na koniec smaczek - zobaczcie, że z pokoju chłopca widać klatkę schodową i w oddali obrazek. Poniżej możecie zobaczyć go z bliska. Byłby to całkiem zwyczajny obraz, ale dzięki krasnalowi jest to kontynuacja, lub jak kto woli - zapowiedź tego, że stoimy przed pokojami dziecięcymi. Tak, dziecięcymi, bo obok pokoju chłopca, jest pokój jego siostry, o którym wspomnę w następnym poście.Powrót do przeszłości.

Przykład pokoju chłopca, który dzisiaj opisałam, pokazuje, że może warto, zamiast szukać gotowych fototapet, stworzyć własną, na bazie zdjęcia. Jest wiele firm specjalizujących się w wydrukach fototapet na zamówienie klienta. Uzyskamy wnętrze osobiste i niepowtarzalne.

Mnie się bardzo podobało. A Wam?
Zdjęcia pokoju chłopca  /  Zdjęcia użyte w tym poście  /

1 komentarz: