sobota, 4 maja 2013

Płyń po morzach i oceanach, mała.

Pokój z motywem żeglarskim, pirackim, lub podróżniczym, to zazwyczaj aranżacja dla chłopca.


Uśmiechnęłam się na widok różowych - marynarskich - pasów na ścianie i już wiedziałam, że pokażę Wam dzisiaj pokoik marynistyczny dla dziewczynki.


Nie jest to przykład nie wiadomo jakiego designu, czy geniuszu projektanta, ale jest tu kilka smaczków, detali i pomysłów, po których można poznać, że urządzanie tego pokoju sprawiało frajdę rodzicom.


Na dywanie siedzi eS.

Dywan jest błękitny, jak kolor wody, inicjał dziewczynki o imieniu Stella, zdobi jego centralną część. Fotel do karmienia, oraz  puf pod nogi, są utrzymane w podobnej tonacji.Myślę, że ten pokój może być inspiracją dla osób, które nie mają pomysłu, jak zabrać się za pokój dziecka. Ten przykład pokazuje, że można pokój dziecka urządzić tematycznie i przynajmniej nie będzie on nijaki.

 Wiosłowanie przy żaglach się nie godzi...ale na ścianie nie zaszkodzi.

Stare wiosła stanowią obramowanie dziewczęcego imienia, a wszystko to umieszczone na marynarskich, różowych pasach.

Mebelki dość stonowane, drewniane, koło ratunkowe, opuszczana na bloczku karuzela z żaglówkami i ptaszkami. Do tego sieć rybacka, lampa - latarnia morska i róża wiatrów na suficie.
Natłok? Tak, zgodzę się, z latarni morskiej mogli zrezygnować. Z drugiej strony jednak, dzieciaki uwielbiają takie gadżety, wymyślają do nich historie i zabawy.
Zawsze można ograniczyć ilość drobiazgów, według mnie sama baza jest w porządku.Ważne jest zaangażowanie i pomysłowość. Chyba lepiej trochę przedobrzyć, zwłaszcza, jeśli nie jesteście profesjonalistami, niż stworzyć pokoik nijaki aż do bólu.

Pokład trzeba czyścić z wodorostów i nie tylko.

Kiedy mała mieszkanka tego pokoiku przyszła na świat, rodzice dowiedzieli się, ze czyszczenie pokładu z wodorostów, to pestka, w porównaniu z ilością i zapachem zawartości pieluszek noworodka.


Czy przypadły Wam do gustu różowe pasy i pomysł na pokój marynistyczny dla dziewczynki?


Zdjęcia tego pokoiku z projectnursery.com  /

2 komentarze:

  1. Wszędzie można znaleźć inspiracje do chłopięcego pokoju w stylu marynistycznym, a tu proszę, dziewczynka też może być marynarzem :) Sama jakiś czas temu uszyłam poduchę - kotwicę, różowa też jest :) Zapraszam do siebie
    http://www.facebook.com/bettyshomepl
    http://bettyshome-pl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem mile zaskoczona efektem. Wykończenie szczegółów robi wrażenie. Marzenie na wieczór - usiąść sobie w tym ślicznym fotelu, ze stopami na pufce, herbatą z cytryną na stoliku i jakąś dobrą książką/gazetą w ręce :)

    OdpowiedzUsuń