poniedziałek, 3 czerwca 2013

Na szczupaka daj drapaka.

Dzieci umieją bawić się wszędzie, gdzie tylko je zabierzemy. 

Znajdą kałużę, kamyk, albo kwiatuszek i zabawa gotowa.


Jednak zarówno maluchy, jak i wyrośnięte przedszkolaki, cenią zabawę tematyczną.Jeśli tylko w pobliżu macie taki plac zabaw, to wspaniale. Dzisiaj o projektach placów zabaw z morzem w tle.


 Potwór z Danii.

Za projektami tych placów zabaw dla dzieci, stoi duńskie Monstrum - założona w 2003 roku przez dwóch pasjonatów firma, która wykorzystując doświadczenie przy budowach scenografii do wielu teatrów w Kopenhadze, zaproponowała piękne i ciekawe przestrzenie do zabaw na świeżym powietrzu.


Świat jest pełen kolorów.  

A skoro tak, należy to pokazać i wprowadzić w tę kolorową przestrzeń dzieci, które z pewnością docenią takie otoczenie. Zatopione wraki, kutry rybackie, albo statki, skrzynie skarbów, latarnie morskie i wyspy. Ciężko usiedzieć w piaskownicy, jeśli można bawić się brzuchu wieloryba lub zatopionym żaglowcu.

 

Wizualna historia.

Höganäs w Szwecji posiada ten piękny plac zabaw, który został tak zaprojektowany, aby pasować do ​​środowiska morskiego wokół przystani.
Ogromny statek na dnie oceanu, obok latarni morskiej. Dzieci idą niebezpieczną drogą wewnątrz kadłuba statku.Piękne, wyraziste i słoneczne kolory, bryły, które opowiadają historię, a każde dziecko przyjmie ją po swojemu i będzie bawić się według własnego scenariusza.

Ale kaszalot!

W Oceanarium Morza Północnego dzieci mogą pobawić się na i w wielorybie, który dodatkowo został pomyślany, jako część i kontynuacja wystaw muzealnych.

 
W środku wieloryb jest ozdobiony edukacyjnie - rysunkami narządów wewnętrznych i płodu wieloryba. Z jednej strony wieloryba jest duży otwór, w którym można zobaczyć żebra. Żebra są ukształtowane jak wnętrze statku.

 
Wieloryb jest wyposażony w drabiny, schody, a na zewnątrz wygląda jak ścianka do wspinaczki. Można w środku wspiąć się aż do nosa wieloryba, można także popatrzeć jego oczyma.
 
Za wielorybem znalazło się szerokie poletko kolorowych kamieni tworzących zarówno łatwe i trudne do przebycia ścieżki. Kamienie są wykonane z drewna dębowego.

Dwunastometrowy szczupak.

To nie sen szalonego wędkarza, tylko Sztokholmski Szczupak, powstały w ramach przebudowy krajobrazu centrum miasta.
Szczupak jest pokryty deskami, rozmieszczonymi w sposób ułatwiający dzieciom wspinanie. Pływa wśród wodorostów zrobionych z 32 pni drzew, pomiędzy którymi wiszą poplątane liny i pływają mniejsze rybki. Te i inne ciekawe projekty placów zabaw można obejrzeć na stronie Monstrum.


3 komentarze:

 1. Witaj, nominowałam Cię do zabawy na swoim blogu – zapraszam pod link:)
  http://dwaszczesciaimy.blogspot.com/2013/06/podwojne-wyroznienie-liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Super ryby :)) czy u nas w Polsce są takie place zabaw??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce znajdzie się parę fajnych realizacji, mam nawet jedną ulubioną śląskiego architekta. Myślę że niebawem napiszę o tym w poście. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń