czwartek, 13 czerwca 2013

Potwór w kanapce. Jakie kanapki robią dzieciom rodzice?


 Czy ktoś zna tatę, który bazgrze po dziecięcych kanapkach?

 

Myślę, że nie jest to takie łatwe, zwłaszcza, że tato, o którym dzisiaj napiszę, stworzył nie jeden, a setki rysunków, przez kilka lat uwieczniając swe kanapkowe dzieła i publikując je w sieci na koncie Flickr.


Rysować każdy może.

Chociaż David LaFerriere to z zawodu grafik, do swoich dzieł nie podchodził ambicjonalnie.
Widać, że chodziło o radość i niespodziankę, jaką mógł sprawić dzieciom. Niektóre z tych rysunków może stworzyć każdy, wystarczy złapać pisak i narysować na przykład jadalną kartkę pocztową.

Amerykański łącznik.

David przyznaje, że największą nagrodą było, kiedy pod koniec dnia dzieciaki opowiadały, co dzisiaj znalazły na opakowaniu kanapki. Poprzez rysunki umilał im chwile w szkole i rozweselał.
Okazało się, że rysunek pozostawiony przez tatę może łączyć pokolenia :)Kulinarne inspiracje

Bardzo podoba mi się to, co stworzył David LaFerriere. Zainspirował wielu rodziców, pokazał swoje domowe oblicze, nie wysilał się na nie wiadomo co. Każdy rysunek jest inny; lepszy, gorszy, śmieszny, zwyczajny, pomysłowy, wyraźny, rozmazany, z polotem, bez pomysłu, z jajem, piękny, brzydki, straszny, tajemniczy, zaskakujący. Tak jak poranki każdego dnia zwykłego rodzica. A jednak, poprzez magię internetu, rysunki te stały się wesołą wizytówką fajnego taty i wyrazem miłości dla jego dzieci.Każdy z nas może się zainspirować i dołączyć do grona pozytywnie kreatywnych rodziców. Naprawdę nie ma się czego wstydzić. Jeśli robisz coś dla dzieciaków, wywołujesz ich uśmiech na twarzy i wzmacniasz więź, to warto! To zabawne, nabazgrać coś na woreczku śniadaniowym, zrobić myszkę z rzodkiewki, lub pudelka z parówek.
Bierzmy przykład z Davida i od czasu do czasu stwórzmy coś dla własnych dzieci. :)


 Kto za tym stoi?

Przypuszczam, że bez mamy by się nie obeszło - prawdopodobnie podział był taki - mama robi kanapki, tata rysuje :) Dlatego wszystkim mamom, które robią, lub będą robić kanapki do szkoły, dedykuję ten post!

 P.S.
Acha, i mała dygresja - na papierowych woreczkach rysunki wyglądają równie pięknie. A może jeszcze ładniej, bo ekologicznie :) Do dzieła!Tato LaFerriere opublikował około 1100 rysunków z kanapek na swoim koncie Flickr. Zobaczcie tutaj:
http://www.flickr.com/photos/dlaferriere/8745695910/
Uważny obserwator dostrzeże też zdjęcia jego pociech, dla których powstały te cudeńka.

Zdjęcia kanapek pochodzą z:
www.buzzfeed.com
www.thisiscolossal.com

1 komentarz:

  1. Genialne!! Też chciałabym mieć takie kanapki do szkoły... :)

    OdpowiedzUsuń